Școli din comună

PREZENTARE

LICEUL TEHNOLOGIC "IONEL TEODOREANU", VICTORIA - o şcoală europeană, puternic angajată in dezvoltarea comunităţii, capabilă să ofere servicii educaţionale şi de consultanţă de ]naltă calitate şi performanţă, promovand un dialog deschis şi permanent cu partenerii sociali şi educaţionali.

DOTĂRI

Şcoala dispune de o dotare bună in laboratoarele şi atelierul şcolar.

Materialul didactic pentru ştiinţe este nou, respectiv primit recent prin programul PIR.

Există in şcoală videoproiector, videorecorder, flipchart,  aparat de filmat, aparat foto digital.

Beneficiaza de o reţea de 10 calculatoare AEL, cu server, racordată la Internet, precum şi de o reţea de 24 de calculatoare, cu server, pentru TIC, şi 10 unităţi independente.

Dispune de calculatoare in sălile de clasă din locatiile scolii.

In scoala functioneaza un Centru de Documentare si Informare intr-un spatiu modern, cu un fond de carte de peste 10.000 volume, dotat cu echipamente TIC, si multimedia de ultima generatie, conexiune la reteaua Internet.

HPIM1398